Radnici “Dite” višestrukim naporom, istrajnošću, godinama odricanja i ulaganja pokrenuli su ponovo Fabriku deterdženata Dita Tuzla u kojoj se uskoro očekuje otvaranje i novih pogona za proizvodnju praškastih proizvoda.
Također pogoni Fabrike obuće “Aida” su u fazi obnove, ova tuzlanska firma sklopila je sporazum s Vladom TK.
im sporazumom njima je obećano uvezivanje radnog staže u naredne tri godine uz mogućnost da ponovo rade u “svojoj” obnovljenoj fabrici koja je odnedavno u najmu kompanije “Intral” iz Lukavca, prenosi Tuzlanski.ba.
Opširnije o svemu pogledajte na videozapisu.
(Zdici.info)
