Dita se diže iz pepela, radnici Aide sklopili sporazum s Vladom TK uskoro zapošljavanje

Dešavanja

Radnici “Dite” višestrukim naporom, istrajnošću, godinama odricanja i ulaganja pokrenuli su ponovo Fabriku deterdženata Dita Tuzla u kojoj se uskoro očekuje otvaranje i novih pogona za proizvodnju praškastih proizvoda.

Također pogoni Fabrike obuće “Aida” su u fazi obnove, ova tuzlanska firma sklopila je sporazum s Vladom TK.

im sporazumom njima je obećano uvezivanje radnog staže u naredne tri godine uz mogućnost da ponovo rade u “svojoj” obnovljenoj fabrici koja je odnedavno u najmu kompanije “Intral” iz Lukavca, prenosi Tuzlanski.ba.

Opširnije o svemu pogledajte na videozapisu.

(Zdici.info)