Turisti koji borave u Crnoj Gori makar i jednu noć, moraju da imaju prijavljen boravak u policiji ili u lokalnoj turističkoj organizaciji i da plate boravišnu taksu.
Svi turisti iz BiH, ali i ostalih država, koji žele da odu na ljetovanje u Crnu Goru, biće u obavezi da pribave prijavu za boravak, inače će morati da plate kaznu od čak 300 eura, pišu srbijanski mediji.
Sve ovo su posljedice pooštrene primjene Zakona o boravišnoj taksi, kojim je crnogorsko Ministarstvo održivog razvoja i turizma odlučilo da zavede red i “napuni” budžet.
(Source.ba)
