Bihać osigurao besplatan prijevoz srednjoškolcima

Dešavanja

Gradonačelnik Bihaća Emdžad Galijašević danas je potpisao ugovore s devet autoprijevoznika, zahvaljujući kojim će preko 1.100 srednjoškolaca koji putuju do svojih škola imati besplatan prijevoz u novoj školskoj godini.

– Ovo je jedna od mojih najdražih odluka, jer direktno pomažemo preko 1.100 porodica u našem gradu, koje u današnjim teškim vremenima školuju svoju djecu. Za stopostotno financiranje učenika grad Bihać godišnje izdvoji preko 700.000 KM i to je zaista konkretna pomoć našim sugrađanima i naš doprinos u razvoju obrazovanja – kazao je Galijašević.

(Fena)