Ajna Krajinić: Prvakinja Europe u karateu

Početkom tekućeg mjeseca, tačnije 5.6.2016. godine u Offenbachu (Njemačka), održano je Europsko prvenstvo u karateu koje je okupilo najbolje karatere Starog kontineta.

Učešće u ovom velikom sportskom događaju uzela je i Zavidovićanka Ajna Krajinić, koja se u rodni grad vratila kao europska prvakinja. Taj epitet je dobila osvojivši 1. mjesto u borbama, u kategoriji preko 60 kilograma, kao i u timskim borbama u kojima je također osvojila zlatnu medalju, dok se u katama Ajna našla na trećem mjestu.

Važno je napomenuti da je par dana nakon Europskog prvenstva, Ajna nastupila i na Otvorenom prvenstvu u Flawilu, u Švicarskoj gdje je osvojila srebro u borbama, u kategoriji U18 Elite, prema WKF pravilima.

“U narednom periodu očekujem velike turnire diljem granica Bosne i Hercegovine, ali i mnoštvo lokalnih turnira.” – kazala je za naš portal Ajna.