Radnici Krivaje “Mobel” od nadležnih u kantonalnoj i federalnoj traže pomoć. Danas okupljeni ispred zgrade općine u Zavidovićima radnici su se razišli nakon što im je načelnik obećao pomoć u prehrambenim paketima.
Načelnik Suad Omerašević primio radnike
Iscrpljeni i promrzli radnici preduzeća koje je nekada bilo simbol Zavidovića odučili su se prijaviti na spisak korisnika narodne kuhinje u Zavidovićima zajedno sa svojim članovima porodica.
Zahtjev radnika je jasan: Raskid kupoprodajnog ugovora s ortačkom grupom koja je vlasnik “Krivaje Mobel”.
Za ponedjeljak su zakazani novi, masovniji protesti gdje će se radnicima pridružiti penzioneri, ratni vojni invalidi i drugi građani Zavidovića, prenosi Federalna.
(Federalna.ba/Zdici.info)
