Adin Faljić i Edin Klis sa Zagrebom osvojili prvenstvo i Kup Hrvatske

Adin Faljić i Klis Edin u dresu RK Krivaja

Adin Faljić i Klis Edin u dresu RK Krivaja (Adin Faljić i Klis Edin u dresu RK Krivaja)

Rukometaši Zagreba sinoć su u Kutiji šibica po 32. put u svojoj historiji postali prvaci Hrvatske.

Ekipa za koju nastupaju naši Adin Faljić i Edin Klis i ove sezone okitila se dvostrukom titulom obzirom da su samo prije sedam dana po 30. put osvojili Kup Hrvatske.

Zagreb je sinoć na domaćem terenu u finalnom susretu doigravanja bio bolji od ekipe Nexea iz Našica rezulatom 37:23.

Domaćin je sjajno ušao u susret, poveo je 6-0 naznačivši u kojem će smjeru ići utakmica. Nakon 15 minuta igre bilo je 12-4, a na poluvremenu velikih 19-8. Nakon 40. minuta bilo je +14 (27-13), a na koncu je završilo 37-23.

Zagreb su do uvjerljive pobjede predvodili Miloš Kos, Luka Lovre Klarica i Timur Dibirov sa po šest golova, dok je Matej Mandić sakupio 12 obrana. Naš Adin Faljić postigao je 3 pogotka dok Edin Klis nije bio u sastavu sa sinočnju utakmicu.

Kod Nexe najefikasniji su bili Predrag Vejin sa šest, Luka Moslavac s pet golova i Manuel Štrlek sa četiri gola.

Podsjetimo, Adin Faljić je prije nekoliko dana produžio ugovor sa Zagrebom i za narednu sezonu dok će Edin Klis na kraju ove sezone napustiti redove Zagreba.