U derbiju kola rukometašice Krivaje bolje od Jedinstva

Sport

Sinoć je u Zavidovićima odigran derbi susret 2. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u kojem je domaća Krivaja savladala Jedinstvo rezultatom 28:25.

Gledaoci u Gradskoj dvorani mogli su uživati u rukometnoj predstavi obje ekipe i na kraju se radovati jer su bodovi ostali u gradu rukometa.

Domaće rukometašice od početka utakmice pokazale veliku želju za pobjedom i dozvolile gošćama samo početno vodstvo te na poluvrijeme odlaze s prednošću od tri pogotka 14:11.

Drugo poluvrijeme proteklo je u izjenačenoj igri s obje strane sve do posljednjih 8 minuta kada domaće rukometašice odlaze na nedostižnih 5 razlike prednosti.

Do kraja susreta gošće mini serijom uspjevaju ublažiti poraz. Konačan rezultat susreta glasio je 28:25.

Kod domaće ekipe najefikasnije su bile Ernada Merdanović sa 10, te Kukić Dragana sa 7 postignutih pogodaka. Selmanović Jasmina dodala je 3. Kod gošći, najefikasnije su bile Midžić Neira sa 10, te Bogdanović Slađa sa 5 postignutih pogodaka. U narednom kolu, rukometašice Krivaje gostuju u Goraždu dok Jedinstvo na domaćem terenu dočekuje ŽRK Leotar.