Nova pobjeda: RK Krivaja na domaćem terenu nadigrala goste iz Dervente

Rukometaši RK Krivaje, prije par minuta došli su do još jedne vrlo važne pobjede. Izabranici Jasmina Mrkonje, pred popunjenom Gradskom dvoranom, savladali su rukometaše iz Dervente, koji su u Zavidoviće došli po puni plijen ohrabrljeni skorašnjim osvajanjem Kupa RS.

RK Krivaja je dobro otvorila susret i na samom startu osigurala prednost od 3:0, kako je meč odmicao prednost je rasla, ali gosti dolaze do 7:7. Potom rukometaši Krivaje prave seriju od 7:1 i na poluvrijeme odlaze s prednošću 14:8. U tim trenucima istakao se golman domaćina Riad Polić, koji je svojim odbranama u mnogome pomogao svojoj ekipi.

U nastavku se igralo poprilično gol za gol, a Krivaja je uz efikasnu igru u napadu i snažnu odbranu stigla do pobjede konačnim rezultatom 27:21. U redovim Krivaje, najefikasniji je bio Stefan Damjanović sa 5 golova, dok su Ismir Salkić i Adnan Jaškić postigli po 4 gola.

Ovo je druga pobjeda u nizu za izabranike Jasmina Mrkonje, a treća na domaćem terenu.